Pokyčiai dėl ūkinės veiklos poveikio „Natura 2000“ teritorijoms reikšmingumo nustatymo
2024 m. kovo 4 dieną įsigaliojo „Planų ar programų ir planuojamos ūkinės veiklos įgyvendinimo poveikio įsteigtoms ar potencialioms „Natura 2000“ teritorijoms reikšmingumo nustatymo tvarkos aprašo“ pakeitimai. Pagal naują šio teisės akto reikalavimą, vykdant miškų ūkinę veiklą Natura 2000 teritorijoje arbai jai artimoje aplinkoje, privaloma užpildyti aprašo 5 priedą, jį pasirašyti ir pateikti kartu su prašymu išduoti kirtimo leidimą.
Kaip žinoti ar man reikia pildyti 5 priedą?
Žemėlapis su visomis „Natura 2000“ teritorijomis ir joms artima aplinka yra įkeltas į leidimų išdavimo sistemos ALIS išorinio portalo L08.1 formą bei prieinamas šiuo adresu: https://lkmp.alisas.lt/map.
Norime atkreipti dėmesį, jog 5 priedą reikia pildyti tik prašant kirtimo leidimo. Jei miškų ūkinė veikla vykdoma su pranešimu apie ketinimą kirsti mišką, šio dokumento pildyti ir teikti nereikia.
Valstybinė miškų tarnyba rekomenduoja į žemėlapį įkelti biržės brėžinį „Shapefile“ arba „GeoJSON“ formatais, tuomet iš karto matysite ar Jūsų biržė patenka į „Natura 2000“ teritoriją ar jai artimą aplinką. Jei neturite vektorinio biržės brėžinio, galite įvesti biržės koordinates.
Iliustracija su paaiškinimais:
Kaip užpildyti 5 priedą?
1. Planuojamos miško ūkinės veiklos organizatoriaus (užsakovo) juridinio asmens pavadinimas / fizinio asmens vardas pavardė, telefonas, el. paštas – nurodykite savo kontaktinius duomenis.
Šis laukas yra privalomas, jo neužpildžius prašymas nebus nagrinėjamas.
2. Ar kartu su šia forma per Aplinkosaugos leidimų informacinę sistemą (toliau – ALIS) teikiamas (-mi) prašymas (-ai) išduoti leidimą (-us) kirsti mišką?
Jei prašymą teikiate per ALIS išorinį portalą, pažymėkite „Taip“.
3. Jei pažymėjote Taip, nurodykite ALIS prašymo (-mų) numerį (-ius).
Įveskite prašymo numerį iš ALIS išorinio portalo. Jį galite gauti taip – užpildę paraišką paspauskite „Išsaugoti“, tuomet „Toliau“, nukopijuokite paraiškos numerį į 5 priedą. Numeris yra paraiškos viršuje:
4. Jei pažymėjote Ne, nurodykite miškų ūkinės veiklos pavadinimą, trumpą apibūdinimą (laisva forma), pridėkite skaitmeninius projektuojamos veiklos dokumentus.
Šis punktas skirtas jei dokumentus teikiate ne per ALIS išorinį portalą.
5. Priemonių reikšmingam neigiamam poveikiui išvengti taikymas (laisva forma):
Jei žinote kokios priemonės galėtų būti taikomos, nurodykite jas. Pavyzdžiui „Medienos ruošos technika nebus važinėjama miško paklote, kirtimas vyks rankiniu būdu ar pan.“ Galite nurodyti jog „Medienos ruoša bus vykdoma pagal galiojančių teisės aktų reikalavimus“.
6. Jei atliekamas miško įveisimo privačioje ne miško žemėje, kai mišką ketinama įveisti 10 ha ir mažesniame plote, reikšmingumo nustatymas, nurodykite Nacionalinės žemės tarnybos prie Aplinkos ministerijos rašto, kuriuo kreiptasi į saugomos teritorijos direkciją dėl pritarimo sprendimui dėl miško įveisimo, datą ir numerį.
Taikoma tik įveisiant mišką, tad teikiant prašymą išduoti kirtimo leidimą šį lauką paliksite tuščią.
7. Planuojamos miško ūkinės veiklos organizatoriaus (užsakovo) parašas ir pasirašymo data.
Parašykite datą ir pasirašykite. Jei pasirašote elektroniniu būdu, šį lauką palikite tuščią.
Kaip pateikti 5 priedą?
Užpildžius 5 aprašo priedą, jį pasirašykite ir prisekite prie kitų su prašymu išduoti kirtimo leidimą pateikiamų dokumentų per ALIS:
Valstybinė miškų tarnyba yra įstaiga prie Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos, kuri įgyvendina valstybės politiką gamtos išteklių (miškų, augalų nacionalinių genetinių išteklių) valdymo srityje.
Atnaujinimo data: 2024-03-05
Taip pat skaitykite:
Sveikiname su šventomis Velykomis!
Ar galima miško žemę paversti kitomis naudmenomis?
Informacija apie įvykusį nepriklausomų medienos matuotojų atestavimo komisijos posėdį
Sodinome mišką Pakarklės miške – prisidėjome prie Nacionalinio miškasodžio
Valstybinėje miškų tarnyboje lankėsi aplinkos ministras Povilas Poderskis