Nuotoliniame renginyje – informacija apie žievėgraužio tipografo daromą žalą Lietuvos miškams

Data

2022 07 19

Įvertinimas
1
Zievegrauzio_paplitimas_20220718_2.jpg

Valstybinė miškų tarnyba 2022 metų liepos 18 dieną organizavo nuotolinį seminarą miškininkams, kad pasidalintų informacija apie pagrindinio eglynų kenkėjo – žievėgraužio tipografo pavasarinę populiaciją ir jos daromą žalą Lietuvos miškams.

Renginyje pristatyta informacija apie dabartinį žievėgraužio tipografo išplitimą Lietuvoje, panagrinėta populiacijos dinamika ir gausumas per paskutinius 15 metų bei klimato įtaka židinių formavimuisi. Taip pat buvo ir pateikta prognozė dėl vasarinio žievėgraužio tipografo gausumo bei galimos žalos.

Nuotoliniu būdu renginyje dalyvavo daugiau nei 200 miškininkų iš įvairių Lietuvos kampelių. Pranešimą pristatė Valstybinės miškų tarnybos Miško sanitarinės apsaugos skyriaus vyriausiasis specialistas Kęstutis Grigaliūnas.

Negalėjusius dalyvauti virtualiame susitikime, kviečiame pažiūrėti jo įrašą tarnybos Youtube kanale čia: ŽIEVĖGRAUŽIO TIPOGRAFO PAVASARINĖS POPULIACIJOS APŽVALGA.

Rekomendacijas, kaip kovoti su žievėgraužiu tipografu galima rasti ir parsisiųsti iš čia: Atmintinė

Apie žievėgraužio tipografo biologiją, ekologiją ir morfologiją galima skaityti čia.

Apie pastebėtus netvarkomus žievėgraužio tipografo židinius galite pranešti čia.

Žievėgraužio tipografo populiacijos gausumas Lietuvoje grafiškai pateikiamas čia.

Šiuolaikinės technologijos įgalina akimirksniu suburti specialistus iš visos Lietuvos ir išvengti ilgų kelionių bei kitų organizacinių klausimų, todėl Valstybinės miškų tarnybos darbuotojai ir ateityje organizuos panašius virtualius susitikimus aktualiais miško apsaugos ir miškininkavimo klausimais.