Kaune vyksta Baltijos – Šiaurės šalių miškų statistikos grupės susitikimas

Data

2022 10 06

Įvertinimas
2
IMG-0922.jpg

Miškų statistikos specialistus į kas antrus metus vykstantį Baltijos – Šiaurės šalių miškų statistikos grupės (BNFSG) susitikimą š. m. spalio 6 – 7 dienomis sukvietė Valstybinė miškų tarnyba.

Į šį pirmąkart gyvai po pandemijos vykstantį susitikimą atvyko miško statistikai iš Švedijos, Suomijos, Estijos, Latvijos ir Lietuvos. Renginys vyksta ypatingu metu, kai dėl karo Ukrainoje ženkliai pakito medienos prekybos apimtys ir kainos.

Lietuvos Valstybinės miškų tarnybos miško naudojimo ir statistikos skyriaus vadovas Darius Vižlenskas akcentavo, kad dėl pradėto karo Europos Sąjungos Rusijai ir Baltarusijai pritaikytų ekonominių sankcijų sustojo medienos ir jos gaminių importas iš šių valstybių, kad ženkliai padidėjo vietinės medienos poreikis biokuro gamybai bei pakilo jos kainos.

Akcentuota, kad Europos Sąjungoje yra jaučiamas poreikis turėti daugiau informacijos apie miškų teikiamą nemedieninę naudą. Šiuo tikslu miškų statistikai turėtų surasti būdą, kaip surinkti kuo tikslesnę ir objektyvesnę informaciją apie ją.

Švedijos miškų agentūros atstovai iškėlė naują temą miškų statistikos srityje – kultūros paveldo objektų, esančių miškuose apsaugą. Taip pat jie pabrėžė miškų statistikos svarbumą teisingai informacijai apie miškus teikti.

Estijos miškų statistikos specialistai taip pat minėjo dėl karo Ukrainoje ženkliai pasikeitusį medienos prekybos balansą bei pateikė savo įžvalgas dėl būtinybės tobulinti medienos apskaitos teisinę bazę.

Rytoj renginio dalyviai lankys medienos apdirbimo įmonę Kazlų Rūdoje.