2023-10-26

Valstybinė miškų tarnyba kaip paramą perdavė 2 automobilius Ukrainos gamtos rezervatams

Valstybinė miškų tarnyba, vykdydama bendrą deklaraciją dėl bendradarbiavimo aplinkos apsaugos srityje, kaip kolegišką paramą perdavė du automobilius Jeep Wrangler dviem Ukrainos gamtos rezervatams „Polissia“ ir „Drevlianski“.

Abu rezervatai yra įsikūrę Žitomiro srityje. Rezervatų vadovų teigimu, karo sąlygomis ypač sudėtinga tinkamai rūpintis natūralių gamtos buveinių išsaugojimu. Dėl to, pasak vadovų, tokiais sudėtingais laikais svarbu turėti partnerius, pasirengusius paremti išsaugant šias natūralias ekosistemas.

Valstybinės miškų tarnybos, perdavusios automobilius, direktorius Saulius Vasiliauskas sako, kad tarnyba puikiai supranta gamtos vertybių išsaugojimo svarbą ir džiaugiasi nors tokiu būdu galinti prie to prisidėti. „Tikimės, kad šie automobiliai palengvins rezervato darbuotojų pastangas pasiekti net ir pačius atokiausius rezervatų kampelius“, - sako Valstybinės miškų tarnybos direktorius S. Vasiliauskas.

Rezervatų vadovai nuoširdžiai dėkoja Lietuvos aplinkos ministerijai, Valstybinei miškų tarnybai už paramą Ukrainos aplinkosaugos institucijoms. Perimdami automobilius, vadovai sakė, kad šie automobiliai bus labai reikalingi gamtinių kompleksų išsaugojimui ir apsaugai. Taip pat rezervatų vadovai dėkojo ir tarptautiniam labdaros bei paramos fondui „Pagalbos sparnas“ bei asmeniškai jo atstovui Robertui Juknevičiui už pagalbą pristatant automobilius į Ukrainą.

Šie Jeep Wrangler – jau ne pirmi Valstybinės miškų tarnybos Ukrainai perduoti automobiliai. Pernai gruodį kaip humanitarinę pagalbą tarnyba perdavė tris veikloje naudotus automobilius Škoda Yeti Černihivo srityje esančiam Nacionaliniam gamtos parkui „Ichnianskyi“, taip pat šių metų rugpjūtį tarnyba perdavė visureigį Volkswagen Tiguan Ukrainos Nacionaliniam gamtos parkui „Desniansko-Starohutskyi“, esančiam Sumų srityje.

Valstybinė miškų tarnyba įgyvendina valstybės politiką gamtos išteklių (miškų, augalų nacionalinių genetinių išteklių) valdymo srityje.