Visos naujienos

Miškai ir biologinė įvairovė juose vystosi daug geriau kai jie yra tvarkomi, nei kai yra palikti augti savaime. Tokią apibendrinančią išvadą apie požiūrį į miškų tvarkymą pateikė miškininkystės profesorius, habilituotas biomedicinos mokslų daktaras Andrius Kuliešis bei Valstybinės miškų tarnybos specialistai ...

Valstybinė miškų tarnyba atliko Lietuvos miškų valstybinę apskaitą 2022 m. sausio 1 dienos būklei. Jos duomenimis, miško žemės plotas Lietuvoje 2021 metais padidėjo 3 tūkstančiais hektarų iki 2205 tūkstančių hektarų. Tai reiškia, kad bendras Lietuvos miškingumas per 2021 metus padidėjo nuo 33,7% iki 33,8%.

Viso per pirmą pusmetį vabzdžių, ligų sukėlėjų, žvėrių, abiotinių ir kitų veiksnių pažeidimų valstybiniuose miškuose užregistruota 5140 ha plote ir tai buvo panašus plotas kaip ir pernai tuo pačiu metu (2021 m. – 5539 ha). Miško sanitarinės apsaugos priemonės židiniuose atliktos 2402 ha plote.

Valstybinės miškų tarnybos Miško sanitarinės apsaugos skyriaus specialistai darbų neapleidžia net atostogaudami. Štai vyriausiasis specialistas Rytis Dubickas liepos 20 dieną Vilkaviškio rajono viešosios bibliotekos Gražiškių filiale susitiko su lankytojais ir supažindino juos su vabzdžių kolekcija.

Valstybinė miškų tarnyba 2022 metų liepos 18 dieną organizavo nuotolinį seminarą miškininkams, kad pasidalintų informacija apie pagrindinio eglynų kenkėjo – žievėgraužio tipografo pavasarinę populiaciją ir jos daromą žalą Lietuvos miškams.

2022 m. liepos 15 d. Valstybinėje miškų tarnyboje, Kaune vyko Aplinkos ministerijos vadovybės, padalinių ir pavaldžių įstaigų vadovų pasitarimas dėl Europos Sąjungos teisės perkėlimo ir įgyvendinimo.

Miško sanitarinės apsaugos specialistai sulaukia nemažai paklausimų apie pastebimus intensyvius alksnių rudavimus miškų pakraščiuose, pakelėse, aikštėse, žėliniuose, želdiniuose, prie vandens telkinių ir pan. Ruduojančių medžių ypač gausiai matoma Žemaitijoje, kitur mažiau - dažniausiai pavieniai alksniai ar nedidelės jų grupės.

Lietuvos mokslų akademijos išvažiuojamojo posėdžio, surengto š. m. birželio 16 dieną Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro Miškų institute, Girionyse, dalyviams, aplankiusiems ir Dubravos mišką, buvo pristatyti medynų dinamikos ypatumai daugiau nei 60 metų neūkininkaujamame miške. Nustatyti ypatumai buvo palyginti su viso Dubravos miško ...

Šių metų liepos 5-8 dienomis Girionyse, Kauno rajone, vyko mokslinius tyrimus ir inovacijas skatinančios bei finansuojančios tarptautinės organizacijos COST (angl. European Cooperation in Science and Technology) Miško genetinio monitoringo mokymai. Praktinės veiklos vyko Vidzgirio miško paprastojo ąžuolo sėkliniame medyne ...

Liepos pradžioje po eglių žieve pastebėti pirmieji naujos kartos žievėgraužio tipografo vabalai. Tai gegužės mėnesį skraidžiusių, žalias eglių vėjavartas, vėjalaužas ir nusilpusius medžius apnikusių kenkėjų palikuonys.

2022 metų birželio 28-30 dienomis atlikta trečia žievėgraužio tipografo Ips typographus L. sugautų vabalų apskaita. Suskaičiuotos į populiacijos stebėjimui skirtas gaudykles pakliuvę kinivarpos. Kenkėjo populiacija, lyginant su 2021 metų tuo pačiu laikotarpiu, padidėjo 8 regioniniuose padaliniuose (žiūrėti grafiką). Ir tik vieninteliame Telšių ...

Žinomas miškininkas, Valstybinės miškų tarnybos Miško naudojimo ir statistikos skyriaus ekspertas, Jungtinių Tautų maisto ir žemės ūkio organizacijos nacionalinis korespondentas, profesorius, habilituotas biomedicinos mokslų daktaras Andrius Kuliešis baigia savo darbą Valstybinėje miškų tarnyboje.