BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas
Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cockies). Naršydami toliau Jūs patvirtinate savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Visos naujienos

ZT_pokytis.jpg
2023 09 21
Antra žievėgraužio tipografo generacija trečdaliu gausesnė nei pernai

Valstybinės miškų tarnybos specialistai rugsėjo antrą dekadą užbaigė pavojingiausio medžių liemenų kenkėjo, žievėgraužio tipografo antros generacijos gausos stebėjimą. Nors rugsėjis kol kas buvo rekordiškai šiltas, paskutinės apskaitos metu į gaudykles pakliuvusių vabalų skaičius nebuvo gausus ir svyravo nuo kelių dešimčių iki kelių šimtų vabalų ...

Pušinės miško eglės genetinis medynas Telšiuose.jpg
2023 09 20
Prancūzijos mokslininkai vertino Lietuvos eglynų genetinius rodiklius

Tarptautinio projekto FORGENIUS (angl. Improving access to FORest GENetic resources Information and services for end-USers) mokslininkai Nicolas Mariotte ir Florence Jean iš Prancūzijos šių metų rugsėjo 4–7 dienomis lankėsi Lietuvoje ir atliko miško medžių matavimus bei rinko mėginius genetiniams tyrimams atlikti. Valstybinė miškų tarnyba, bendradarbiaudama ...

Grigaliunas_LRT.jpg
2023 09 19
LRT reportaže tarnybos atstovas Kęstutis Grigaliūnas pasakojo apie Ignalinos miškus apnikusius kenkėjus.

LRT reportaže Valstybinės miškų tarnybos Miško sanitarinės apsaugos skyriaus vyriausiasis specialistas Kęstutis Grigaliūnas pasakojo apie Ignalinos miškus apnikusius kenkėjus.

2.jpg
2023 09 14
Valstybinė miškų tarnyba parengė Kompensacijos dėl ūkinės veiklos miškuose apribojimų skaičiuoklę

Valstybinė miškų tarnyba primena, kad privataus miško savininkai, kurių miško valda yra saugomoje teritorijoje, dėl atsiradusių naujų veiklos apribojimų gali gauti kompensacijas. Tarnyba parengė Kompensacijos dėl ūkinės veiklos miškuose apribojimų skaičiuoklę, kurios pagalba miško valdų savininkai gali ...

Žievėgržio pažeistas medis - eglė - DSC_4329.JPG
2023 09 14
Panevėžio ir Joniškio savivaldybėse skelbiama stichinė nelaimė miškuose

Miško pažeidimai dar dviejose savivaldybėse – Panevėžio ir Joniškio – pasiekė stichinės nelaimės miškuose lygį. Dėl klimato kaitos ryškus medžių kenkėjų žievėgraužių tipografų invazijos padidėjimas stebimas nuo 2022 m. pavasario. Papildomai miškus pažeidė ir stiprūs vėjai.  

IMG_3287.jpg
2023 09 14
Valstybinėje miškų tarnyboje vyko pomidorų degustacija (video)

Rugsėjo 13 dieną Valstybinėje miškų tarnyboje vyko pomidorų degustacija. Buvo pristatyta 40 pomidorų veislių, iš kurių – ir keletas lietuviškų, įrašytų į Nacionalinį genetinių išteklių sąrašą.

Paroda, 1.jpg
2023 09 13
Tarptautinėje jurginų parodoje – ir jurginai, įrašyti į Nacionalinių genetinių išteklių sąrašą

Jei rinktume gražiausias tradicines lietuvių darželių gėles, vienos iš jų tikrai būtų jurginai. Siekdami pademonstruoti šių gėlių veislių įvairovę, parodyti Lietuvos, Latvijos ir kitų pasaulio šalių selekcininkų sukurtų veislių žiedus bei supažindinti visuomenę su spalvingu jurginų pasauliu, Vytauto Didžiojo ...

zievegrauziu_nudziovintas_eglynas_kor.png
2023 09 12
Pagreitinamas būtinųjų miško sanitarinės apsaugos priemonių taikymas

Aplinkos ministras patvirtino Leidimų kirsti mišką išdavimo tvarkos aprašo pakeitimus, kurie leis operatyviau ir paprasčiau tvarkyti miškus, pagreitins būtinųjų miško sanitarinės apsaugos priemonių taikymą, nemažinant biologinės įvairovės miškuose.  

IMG_3091.jpg
2023 09 06
Susitikime su miškų savininkais Rokiškyje – apie miškų apsaugą

Toliau plintant miškų kenkėjui – žievėgraužiui tipografui, Valstybinė miškų tarnyba rajonuose susitinka miškų savininkais ir moko, kaip apsaugoti savo miškus. Šįkart tarnybos specialistai susitiko su Rokiškio rajono miškų savininkais.  

DD_kor.jpg
2023 09 01
Miško įveisimas: kodėl svarbu turėti kokybiškus sodmenis

Miškų savininkai, norėdami užauginti gerai prie klimatinių sąlygų prisitaikiusius ir kokybišką medieną teikiančius miškus, pirmiausia turi pasirūpinti tinkamos kilmės ir geros kokybės miško dauginamąja medžiaga. Ši medžiaga – tai sodmeninės augalų dalys, sėklinė medžiaga, iš jų išauginti sėjinukai ir sodmenys, savaiminukai, naudojami miškams įveisti ir atkurti.

ZT_20230530.jpg
2023 08 31
Žievėgraužis tipografas suaktyvėjo naujuose eglynų plotuose

Valstybinės miškų tarnybos specialistų vykdoma žievėgraužio tipografo stebėsena rodo, kad eglynų masinį džiūvimą galintis sukelti vabalas rugpjūčio viduryje aktyviausiai skraidė naujuose eglynų plotuose. Žievėgraužio aktyviausias skraidymas buvo pietų Lietuvoje, labai aktyvus – šalies pietryčiuose ir dalyje Žemaitijos.

IMG_20230824_154406.jpg
2023 08 29
Valstybinė miškų tarnyba Šalčininkų miškų savininkus sukvietė į susitikimą apie miškų apsaugą

Pastaruoju metu Lietuvoje smarkiai plinta pavojingiausias miškų kenkėjas – žievėgraužis tipografas. Jo daroma žala ekosistemai skaičiuojama jau dešimtimis tūkstančių eurų. Dėl kenkėjo daromos žalos Šalčininkų, Vilniaus rajono, Trakų ir Rokiškio rajonų savivaldybėse jau paskelbta stichinė nelaimė. Apie tai, kaip ...

Įrašų
puslapyje
1 2 3 4 ... 19 Pirmyn